Detail článku všetko

Tipy na jedlé misky, po ktorých sa len tak zapráši

Priznajme si, že nikto z nás nemôže zaradiť umývanie riadu do svojich obľúbených činností. Najmä ak sa na vás v kuchynskom dreze usmieva nekonečná kopa mištičiek, pohárikov a tanierov po oslave či nejakej párty. Plastový alebo papierový riad môžete síce vyhodiť do koša a mať o starosť menej, ale s estetickosťou sa môžete akurát tak rozlúčiť. Nechcete predsa vyzerať ako zlí hostitelia, na ktorých budú hostia hádzať nevraživé pohľady a dajú vám to pekne pocítiť. Existuje však omnoho nápaditejší spôsob ako ušetriť nervy, prírodu a navyše upútať pozornosť hostí. Jedlé misky!

Tipy na jedlé misky, po ktorých sa len tak zapráši

Môžete si ich pripraviť na sladko aj na slano, záleží len na tom, čím ich chcete naplniť – od čokolády cez syr až po palacinku – verte, že vaši hostia budú natoľko uchvátení, že z misiek ostanú sotva omrvinky. wink

 

Syrová miska

Najvhodnejšou voľbou sú tvrdé syry, ktoré si po roztopení a následnom stuhnutí zachovajú svoj tvar – napríklad parmezán alebo pecorino. Môžete použiť aj iný tvrdý syr (nechajte sa unášať vlastnou chuťou). Syr si nastrúhajte na jemno, alebo použite mixér. Vysteľte si plech papierom na pečenie, vysypte naň nastrúhaný syr tak, aby vytváral kruh a dáme piecť, kým sa syr trochu nerozpustí. Akonáhle sa rozpustí, tak dáme takto vytvorenú syrovú placku na misku otočenú dnom nahor a necháme ju stuhnúť tak, aby kopírovala jej tvar. Mištičky takto získajú pekný tvar.  Naplniť ich môžete napríklad šalátom.

 

TIP: Syrovú placku nemusíte robiť výlučne v rúre, môžete si ju urobiť aj na panvici – získa tak dokonalý okrúhly tvar a dá sa s ňou ľahšie manipulovať. 

 

Čokoládová miska na zmrzlinu a ovocie

Táto miska si už získala mnoho pozornosti a možno ste už aj vy natrafili na rôzne postupy ako na to.  Postup je zaujímavejší práve preto, lebo sa vymyká „normálu“ spomedzi ostatných príprav. Pomáhať si totiž budete balónom, ktorý budete namáčať do roztopenej čokolády.

Ako prvé si nafúkneme balóniky, trošku menšie ako obvykle, aby neboli misky príliš veľké. Vo vodnom kúpeli si roztopíme čokoládu, akú máme radi.  Na plech si dáme papier na pečenie a vytvoríme naň z roztopenej čokolády väčšie bodky, aby misku pekne držali (1 bodka = ½ PL roztopenej čokolády). Potom opatrne namáčame balóny do čokolády asi do ½ až ¾ balóna. Nechajte čokoládu trošku vychladnúť (ale pozor aby príliš nestuhla), aby balón nepraskol. Takto obalený balón položíme na vytvorené čokoládové bodky a dáme stuhnúť do chladničky na 30 minút. Po vytiahnutí necháme misky odstáť 5-10 minút a potom pomaly vypúšťame vzduch z balónikov .Môžete urobiť menšiu dierku, aby sa pomaly vzduch sám vypúšťal. Za žiadnu cenu ich nepraskajte, aby sa miska nezničila. Ak sa nebude chcieť balón od čokolády odlepiť, hlavne ho neťahajte – on postupne povolí.

Takéto misky môžete naplniť zmrzlinou, ovocím a šľahačkou. Ako ozdobu môžete použiť mätu, trubičky – fantázii sa medze nekladú! cheeky

POZOR: Uistite sa, že nemáte alergiu na latex, ktorý balóny obsahujú. Prípadne si zakúpte balóny bez latexu. 

 

Mištičky z tortilly

Na tento postup budeme potrebovať formu na muffiny, ktorá poslúži na dokonalý tvar misiek. Ale pozor! Grif spočíva v tom, že pekáč obrátime „hore nohami. Tortilly zľahka postriekame vodou a dáme zmäknúť do mikrovlnky na 1 minútu. Potom ich naukladáme do medzier otočenej formy a zľahka potreté olejom ich dáme piecť do vyhriatej rúry na 8-10 minút pri teplote 180 - 200°C. Do vychladnutých mištičiek môžeme servírovať guacamole, salsu, chilli con carne, šaláty alebo iné mexické jedlá. Vaši hostia budú zaručene nadšení.

 

 

Misky z kapustných listov

Tieto misky sú extrémne jednoduché na prípravu. Ak vás naozaj súri čas a hostia už pomaly klopú na dvere, tak je tento tip ideálnym riešením. Kapustné listy sú pevné a držia tvar, navyše ich môžete naplniť naozaj čímkoľvek podľa vašej chuti. Napríklad šošovicovým šalátom, kuskusom so zeleninou alebo aj šalátom s kuracím mäskom.

TIP: Kľudne použite listy z radicchia, tie majú jemne horký až korenistý podtón, ktorý vytvorí príjemný kontrast medzi chuťami. wink