Molekulárna gastronómia

Molekulárna gastronómia

Odkedy vyzerá jahodový cheesecake ako kocka želatíny? Jeho chuť nám je síce známa ale jeho vzhľad nám určite nič nenapovie. Presne taká je molekulárna gastronómia, mení „klasické jedlá“ na čudesné tvary a konzistenciu a popri tom sa stíha zahrávať aj s našimi zmyslami. Na to, aby dosiahli štruktúru jedál akú potrebujú docieliť, museli povýšiť tradičnú prípravu varenia na vyšší level. Ten pripomína skôr prenosné laboratórium než kuchyňu. Tento typ gastro umenia jedlo neznehodnocuje, len ho upraví do nezvyčajných podôb. Platí tu pravidlo „čo máš na tanieri, nemusí byť vôbec to, čo sa zdá“. Čo si pod tým však máme predstaviť? Samotné jedlo vôbec nekorešponduje s jeho výzorom a chuťou zároveň? Áno presne tak to je.

Domáce Pumpkin spice latte

Domáce Pumpkin spice latte

Tekvicové latte od známej americkej značky má na svedomí obrovské jesenné šialenstvo. Je preňho charakteristická korenistá aróma a má neobvyklú chuť, ktorú si buď zamilujete alebo nie. Sú ľudia, ktorí naň nedajú dopustiť a možno sú aj názoru „Kto nemal tekvicové latte akoby ani nebol.“ Ja som sa pokúsila nájsť taký recept, ktorý sa bude zložením podobať na to originálne a budete si ho môcť jednoducho pripraviť v pohodlí domova. Ak nepatríte k šťastlivcom, ktorí majú túto kaviareň po ruke, určite skúste tento recept.

Chrumkavý pečený cícer - skvelá náhrada namiesto čipsov

Chrumkavý pečený cícer - skvelá náhrada namiesto čipsov

Myslím, že sa väčšina z vás nájde v tvrdení, že k filmu patrí niečo pod zub. Ak niekto nechrumoce počas pozerania tak to má dva základné dôvody. Po prvé: vaša polovička na vás hádže vyčítavé pohľady o tom ako nepočuje telku, ale praskot čipsov. Po druhé: vaša polovička na vás hádže vyčítavé pohľady ako sa môžete neustále prežierať vždy keď niečo pozeráte (ak polovičku nemáte, tak sa ozýva „len“ svedomie). Zakázané ovocie chutí najlepšie, ale čokoľvek čo má slovotvorný základ „ČIPSY“ a „POPCORN“ ešte viac. Niekedy nám v konzumácii nezabráni ani vedomie, že je to nezdravé a určite to bude vplývať aj na našu postavu. Poznáme však skvelú náhradu, ktorú si zamilujete o to viac ak vám prezradím, že je nielen zdravším variantom, ale že si ju môžete pripraviť podľa svojej fantázie.

Gastroslovník cudzích slov - 2. časť

Gastroslovník cudzích slov - 2. časť

Gastroslovník cudzích slov, respektíve rôznych názvov jedál či ich úprav, nám ešte ani z ďaleka nie je taký blízky, ako by sme si mohli myslieť. Aj keď sme túto tému už zhruba pred mesiacom rozoberali, rozhodla som sa urobiť jej pokračovanie. My sa špecializujeme len na obedové menu a podľa môjho neskromného názoru sme v tom naozaj dobrí. Jednoduchým vysvetlením je fakt, že pracujeme s plným nasadením, vášňou a zmyslom pre dobré jedlo. Navyše v dobrom kolektíve sa pracuje jedna radosť.

Preč s jesennou melanchóliou

Preč s jesennou melanchóliou

Upršané počasie, studený vietor a pochmúrna nálada... takto každoročne vnímane JESEŇ. Niet sa čomu čudovať keď aj naša nálada je veľakrát na „bode mrazu“ a vďaka nej ani nemáme veľkú chuť do jedla a vôbec na nejakú činnosť.. Jeseň je asi jediné obdobie, ktoré chceme prežiť v tichosti a v teple domova – no kde inde je lepšie než pod teplou dekou? A práve takýto druh relaxu si môžeme vychutnávať úplne bez výčitiek a podľahnúť tak „jesennému ničnerobeniu“. Ak práve neleje ako z krhly či nefúka vietor s najmrazivejším dotykom, môžeme si obohatiť dennú rutinu o dlhú večernú prechádzku po tichom meste, ktoré je prezrádzané nočným osvetlením.