Detail článku všetko

Cviklové čipsy s rozmarínom

Všetky čipsy, okrem tých zemiakových, sa šplhajú na oveľa vyššiu cenovú kategóriu a to len  vďaka tomu, že sú jednoducho INÉ. V rovnakej kvalite si ich môžete priraviť aj doma ZA PÁR CENTOV. Cvikla je milovanou, vyhľadávanou ale zároveň obávanou surovinou. Prečo obávanou? Pretože pripraviť pokrm z cvikly je celkom časovo náročné. Tým, že je cvikla celkom hutnou zeleninou, treba jej dopriať viac pozornosti pri jej príprave. Treba ju najprv uvariť, aby sa nám trochu poddala (tí, ktorí ju využívajú pomerne často vedia, že ju treba dať variť až kým zovrie voda - keby sme cviklu dali do studenej a nechali "prebublať", nepekne by navrchu popraskala a v strede by ešte ostala trvdá). Komu by napadlo upraviť ju do takej snack formy ako sú čipsy? 

Cviklové čipsy s rozmarínom

V recepte natrafíte na olejovú marinádu, v ktorej musí byť cvikla namočená - inak by pri pečení alebo aj grilovaní zhnedla. Pamätáte si na náš povestný šalát s kozím syrom a marinovanou cviklou? Presne tento grif sme použili pri príprave - cvikla si tak pri kontakte s rozpáleným grilom zachovala svoju výraznú farbu a na jej chuti sa podpísali samé chvály. A teraz hurá na recept!

POTREBUJEME

  • 2-3 cvikly
  • soľ
  • olivový olej
  • rozmarín

POSTUP

Najprv začneme s čistením cvikle. Keďže ju nebudeme šúpať, musíme byť pri jej čistení naozaj precízni. Pod prúdom tečúcej vody poriadne cviklu umyjeme s pomocou kefky. Z cvikli odstránime konce a zvyšok cvikli nakrájame na tenké 1mm plátky (použijeme strúhadlo – je to rýchlejšie a aspoň nám zostane všetkých 5 prstov pokope). Krúžky si naukladáme na tanier, zalejeme olivovým olejom a posypeme štipkou soli tak, aby boli z oboch strán „obalené“. V tomto náleve ich necháme odpočívať 15 minút. POZOR! Tento krok je veľmi dôležitý – zabráni spáleniu cvikli a navyše si zachová svoju sýtu farbu a pekný tvar. Rúru si zohrejeme na 150 °C. Po 20 minútach vyberieme cviklu z olivového nálevu a naukladáme ju na plech, ktorý sme si vystlali papierom na pečenie. Prihodíme aj vetvičky čerstvého rozmarínu a dáme piecť na cca 40-45 minút. Ku koncu treba na čipsy dozerať, aby sa nespiekli.

 

TIP 1: Ak si budete chcieť upiecť pár čipsov aj do zásoby, počkajte kým vychladnú a potom ich uskladnite do vzduchotesnej nádoby. Takto by mali vydržať čerstvé týždeň (teda ak ich neschrúmete skôr).

TIP 2: Môžete použiť aj žltú a bielu cviklu, alebo vyskúšať úplne inú obmenu - batáty. Tie už nepotrebujú odpočívať v oleji.. wink

Dobrú chuť! 

Niky kiss