Detail článku všetko

Kráľovná strukovín tak ako ju nepoznáte

Lacná a zároveň bohatá. Na oko nenápadná, no skrýva sa v nej oveľa viac tajomstiev než si myslíte. Reč je o šošovici. Prečo píšem, že lacná a zároveň bohatá? Odpoveď je jednoduchá. Šošovica, strukovina plná energie, nás dokáže nielen raz zachrániť, keď potrebujeme navariť niečo chutné a výdatné. Navyše za lacný peniaz nám ponúka veľké množstvo potrebných látok. Aj naše mamy dobre vedeli, prečo jej treba venovať takú pozornosť v kuchyni.

Kráľovná strukovín tak ako ju nepoznáte

Viete si predstaviť, že by ste v minulosti platili práve šošovicou? Takto to kedysi naozaj fungovalo a na počudovanie dlhé roky. Zaujímavosťou je fakt, že prvý pokrm zo šošovice pochádza z Ríma a datuje sa na 4 storočie p.n.l. Túto strukovinu síce nahradili peniaze, no stále obsahu bohatstvo – len iného charakteru. Obsahuje totiž vysoké množstvo aktívnych látok a minerálov, ktoré posilňujú činnosť mozgu, nervov a obličiek. Preto jej konzumáciou zabezpečí duševnú rovnováhu a zaženie únavu.

Skúste si otvoriť tú pravú slovenskú „kuchárku“ od našich starých mám a nájsť v nej recepty zo šošovice. Jediné čo nám ponúka je buď polievka alebo prívarok a to práve z tej klasickej hnedej šošovice, ktorú dôverne poznáme. Gastronómia neustále rastie, vyvíja sa a vďaka tomu nám prináša niečo nové. Teraz nájdete mnoho netradičných receptov spojených s touto strukovinou na rôzne spôsoby a rovno v dvoch ďalších farbách. U nás je najznámejšia hnedá odroda ale existuje aj červená, čierna, zelená a žltá. Každá z nich má svoju špecifickú chuť, ktorou Vás dokáže prekvapiť v rôznych podobách. Nelíšia sa len farbou, ale aj dĺžkou tepelnej prípravy.

HNEDÁ ŠOŠOVICA

Je klasikou spomedzi všetkých druhov. Ak popustíte uzdu svojej fantázii, dokážete z nej vyčarovať aj čosi viac než obyčajnú polievku a prívarok. Zaujímavou môže byť na indický spôsob s curry a ananásom. Možno to znie odvážne, ale to je čaro orientálnych jedál. Ak si dobre zaspomínate na sivovlasého kuchára (ktorý u nás pracoval ešte počas našich začiatkov), tak si jej chuť okamžite vybavíte. Pikantná no zároveň s jemne sladkým nádychom ananásu. A čo tak urobiť zo šošovice hlavné jedlo v podobe šalátu? Veľmi sme si obľúbili (a najmä naši zákazníci) šošovicový šalát s kokosovým mliekom a kozím syrom. Na prvý pohľad to znie na nekombinovateľné suroviny, no opak je pravdou – ich chute do seba zapadajú a nenechajú žiadnu z nich zaostávať. V našej ponuke ju pod názvom prívarok síce nenájdete, ale ako chutnú alternatívu ju ponúkame v podobe vegetariánskych jedál - dusená spolu s curry a ryžou chutí famózne.

ČERVENÁ ŠOŠOVICA

 

Červená šošovica má oveľa jemnejšiu chuť ako ostatné druhy šošovice. Obľúbená je j kvôli rýchlej príprave – stačí ju namočiť do vody na 30 minút a variť 15 minút. Ocenia ju najmä ľudia s anémiou, pretože obsahuje bohaté množstvo železa. Je vhodná na prípravu polievok, pyré alebo aj šalátov. No ak máte nutkanie zaexperimentovať a zvýrazniť jej chuť v netradičnej podobe, môžete skúsiť naše karbonátky z červenej šošovice. Občas sa vyskytnú v našej ponuke, takže ak budete mať najbližšie možnosť – určite ich vyskúšajte! Naša kolegynka Elenka ich rada obohatí o zaujímavý jogurtový dip – vždy na iné spôsoby. Najobľúbenejší je ten s mätou.  Pýtate sa prečo? Jednoducho dodá tomuto pokrmu sviežosť a výraznejšiu chuť.

 

ČIERNA ŠOŠOVICA - BELUGA

Čierna šošovica, nazývaná aj beluga, Vás zaujme najmä svojou farbou. Jej chuť by sme mohli prirovnať k orechom, či gaštanom. Aj po uvarení je čierna a lesklá. Možno to niektorí z Vás nevedia, ale hovorí sa o nej ako o „kaviári vegetariánov“. Veľkou výhodou je jej rýchla príprava. Aj keď sa Vám bude po uvarení zdať tvrdá, tak verte, že presne taká má byť. V porovnaní s hnedou šošovicou je táto oveľa pevnejšia a hutnejšia. Výborne chutí ako príloha k mäsu. V našom jedálničku sa objavila práve v tejto kombinácii a to so sousvide kačacími prsiami a pak choi šalátom. Na internete nájdete množstvo receptov, no najčastejším sú práve šaláty – či už teplé alebo studené.

 

 

ZELENÁ ŠOŠOVICA

 

Poznáme aj zelenú šošovica, ktorá je známa aj pod názvom "puy green lentil". Zaujímavá je svojím sfarbením, ktoré je tmavo zelené posiate tmavými škvrnami. Jej chuť je robustná až korenistá,Na rozdiel od ostatných druhov nespôsobuje nadúvanie. Pred varením by sa mala opláchnuť pod tečúcou vodou a následne variť 40 minút. Jej varenie je oproti ostatným dlhšou záležitosťou. Po uvarení si drží svoju pevnú štruktúru, len tak ľahko sa nerozvarí. Aj preto je vhodná do šalátov a príloh. 

 

Niky kiss