Detail článku všetko

Túto kuchynskú pomôcku môžete využiť aj úplne inak!

Máme pre vás tip ako efektne a originálne využiť nepotrebné kuchynské pomôcky. Ich osud nemusí skončiť v odpadkovom koši, môžete si z nich vyrobiť niečo celkom nové. Napríklad z takej formy na pečenie muffinov sa môže stať aj takýto šikovný kvetináč do mini záhradky. Počasie v tomto období síce rastlinkám skôr nepraje, ale na to sme mysleli tiež. Táto krásna dekorácia totiž môže zdobiť aj interiér vášho domu či bytu! 

Túto kuchynskú pomôcku môžete využiť aj úplne inak!


Takéto netradičné použitie kuchynského "náradia"  by mohlo vyzerať trochu prvoplánovo, ale opak je pravdou. Stačí len využiť ich špecifický a ničím nezameniteľný tvar a originálna dekorácia je na svete. Samozrejme, že nie každý srší nekonečnou fantáziou a posledné na čo myslí nie je využitie starého plechu v úplne inom smere ako je pečenie. Pre mňa sú takéto alternatívne riešenia veľkou inšpiráciou a vždy sa nesmierne udivujem nad tým, čo dokážu ľudia vymyslieť. Je to niečo úplne iné, niečo čo sa vymyká štandardom a tým je to aj zaujímavejšie.

Len si predstavte záhradku, v ktorej miesto kochlíka kraľuje stará kanvica a miesto čaju v nej nájdete zasadené kvety. V malom altánku nájdete na špagáte zavesené staré sitko na cestoviny, v ktorom si vegetia bylinky. Chcela by som podotknúť najmä na perfektný systém, ktorý sa tu skrýva - po každom poliatí má voda kadiaľ odtekať, takže rastlinky nebudú nezbytočne namočené vo vode. Najlepšou a najkrajšou vecou na tomto celom je ten výsledný efekt. Jednoducho nádherné!

Pripravila som si pre vás návod, ako si urobiť mini záhradku z formy na pečenie muffinov v pár jednoduchých krokoch. 

Na takúto mini záhradku budeš potrebovať: starý plech na muffiny, zeminu, biele kamienky, 6 sukulentných rastlín (alebo iné pestrejšie kvety), vodu

Ako prvé si očistíme plech. Do všetkých otvorov nasype pár bielych kamienkov a na to zeminu. Len trochu, aby sme zakryli dno kvetináča a umiestnime do nich sukulenty, ktoré sme si vybrali. Potom nasypeme zvyšnú zeminu dookola, aby sme sukulenty prikryli. Na vrch môžeme dať opäť pár bielych kamienkov, ktorú budú slúžiť ako dekorácia. Sukulenty takto ešte viac vyniknú a kvetináč bude vyzerať prepracovanejšie. Rastlinky nezabudnite poliať trochou vody. 

Sukulenty nevyžadujú neustále polievanie a veľa pozornosti. V skutočnosti je najlepšie, keď ich necháte byť až kým sa im pôda celkom nevysuší, potom sú schopné prijať ďalšiu várku zalievania. Sú veľmi vďačnými rastlinkami, ktorými môžete spestriť nielen váš domov, ale aj záhradku.

TIP: Plech na muffiny poslúži aj ako:

-  skvelý ukladací priestor do dielne, či na kancelárske potreby

- omáčnik na viac druhov dipov  pri grilovačke

- ukladací priestor na bižutériu alebo vlasové doplnky 


Ďalšie tipy na využitie starých kuchynských pomôcok inak ako varením či pečením:

Využite ich nezameniteľný tvar! Poslúžia aj ako odkladací priestor do dielne, alebo naopak ako netradičné dekorácie do bytu... Na tú asi treba možno viac odvahy, čo myslíte? laugh

 

Niky kiss