Detail článku všetko

10 vecí, ktoré máme na Vianociach najradšej

Vianoce sú najočakávanejším dňom v roku. Tešíme sa na ne už s poriadnym predstihom - keď ešte poriadne neskončili tie tohtoročné, ale už sa tešíme na tie budúce. Nepoznám nikoho, kto by nemal rád Vianoce a preto si poďme pripomenúť, prečo sa na ne tak tešíme a čo na nich máme najradšej! Verím, že sa nájdete aspoň v jednom bode. Tak poďme na to..

10 vecí, ktoré máme na Vianociach najradšej

 1.  Jedlo. Tešíme sa na všetky tie dobroty, ktoré nájdeme na štedrovečernom stole. Od koláčikov cez kapustnicu až po zemiakový šalát s kaprom. Vianoce sú len raz do roka a preto máme dovolené si dopriať toľko jedla, na koľko máme chuť - a to BEZ VÝČITIEK.wink

 

2.  Milujeme čerstvo upečené medovníky a nejeden z nás odjedá z cesta.  laugh Tá vôňa čerstvo pečených koláčikov, ktorá sa šíri celou kuchyňou a vykrúca nám nos, je úplne neodolateľná. Preto sa niet čomu čudovať ak z vašich zásob niekto tajne ujedá. 

 

3.  Najkrajším okamihom Vianoc je vidieť radosť v očiach našich blízkych pri rozbaľovaní darčekov. Keď sú plní očakávania a nakoniec si rozbalia niečo, po čom tajne túžili. Vidieť ich s úsmevom na tvári je ten najkrajší dar, ktorý sme na Vianoce mohli dostať. 

 

4.  Pretože sa môžeme zababušiť do deky a pozerať vianočné filmy a rozprávky. Niežeby sme ich nemohli sledovať aj mimo Vianoc, ale chápeme sa.. Na Vianoce to má proste tú svoju atmošku! A najidelánejšie je vychutnávať si takéto chvíle s celou rodinou, zasmiať sa spoločne pri vianočných komédiách - to sú momenty na nezaplatenie. wink

 

5.  Tešíme sa na atmosféru pri vianočnom stole, kedy sme všetci pokope. Spomíname na staré časy, zážitky zo života a minuloročných Vianoc. Stretávame sa s tými, ktorých sme dlho nevideli. Aj to je jeden z najväčších dôvodov, prečo máme Vianoce tak radi.

 

6.  Pretože počas týchto sviatkov sú si k sebe ľudia bližší, srdečnejší a máme pocit, že sa aj k sebe chovajú krajšie.

 

7.  Tešíme sa na ozdobovanie stromčeka a ako aróma ihličia prevonia celý dom. Navyše keď zapojíte do ozdobovania aj vaše ratolesti, tak zažijete aj kopec srandy a úsmevných chvíľ. 

 

8.  Keď zaznie vianočná pesnička v rádiu a my si veselo pospevujeme (aj keď možno nepoznáme tie správne slová). laugh S pesničkami je úzko spejené aj balenie darčekov - hneď sa cítime oveľa "vianočnejšie" a dokonca aj darčeky sú zabalené omnoho krajšie. 

 

9.   Konečne oddych od práce. Tešíme sa na voľný čas počas sviatkov, ktorý radi trávime s našimi blízkymi. Či už len tak pri leňošení, hraní spoločenských hier, alebo na lyžovačke.

 

10.  V kútiku duše sa tešíme aj my z darčekov, ktoré sme si našli pod vianočným stromčekom. angel

 

Niky kiss