Detail článku všetko

Potraviny, ktoré stoja za povšimnutie

Určite už horíte zvedavosťou o akých potravinách je reč. Dnes sa budeme venovať zelenine, ktorá má vysoké postavenie v rebríčku OBĽÚBENOSTI. Stále máme čo objavovať aj čo sa potravín týka. Vieme o potravinách, ktoré jednoducho poznáme, pretože s nimi pracujeme. Za touto hranicou sa ale nachádzajú ďalšie a ďalšie odrody. Konečne sa dostávame k bodu predstavenia tejto tajnej potraviny. KARFIOL. Stop, kým sa začnete čudovať „..Prečo práve on? Veď je taký jednotvárny... s ničím si ho nemožno pomýliť.“ Aj karfiol má svoje odrody a to rovno v ďalších 3 farbách.

Potraviny, ktoré stoja za povšimnutie

AKÉ FAREBNÉ ODRODY POZNÁME? Hoci je to u nás menej známe, ale poznáme štyri farebné verzie karfiolu - biely, zelený, fialový a oranžový. Na trhu v Európe sa začali objavovať asi okolo roku 2004. Stali sa okamžite vyhľadávanými a v ponuke sa objavujú čoraz viac v posledných rokoch, kde-tu niektoré vidieť už aj u nás. 

BIELY KARFIOL

Patrí medzi obľúbenú zeleninu, hlavne kvôli rôznorodému využitiu. Prečo ale nemá farbu? Najrozšírenejšej bielej odrode chýba pigment, pretože hrubé zelené listy bránia, aby slnečné lúče padali na hlavu zeleniny. Preto neprodukuje chlorofyl - to "zelené" v zelenine. 

Výborne chutí surový v zeleninových šalátoch alebo zapekaný s inou zeleninou a syrom. Chybu rozhodne neurobíte ak z neho spravíte krémovú polievku s opraženými krutónmi alebo na drobno nasekanou pažítkou. Použiť ho môžete aj do zeleninových lasagní, či zeleninových fašírok. Počas varenia karfiol môže nepríjemne zapáchať, preto ho treba variť bez pokrievky. Nevarte ho však príliš dlho, pretože zmäkne a nebude mať dobrú štruktúru (bude mazľavý). Aby si zachoval svoju čisto bielu farbu, pridajte do vody pár kvapiek citrónovej šťavy alebo octu.
 

ORANŽOVÝ KARFIOL

Oranžový karfiol obsahuje o 25 percent viac vitamínu A ako v bielej odrode a chutí rovnako ako biely.  Farba pochádza z genetickej mutácie bieleho karfiolu s typickou miestnou močiarnou rastlinou, ktorá krížencom umožňuje udržať v sebe beta-karotén. Má dva kultivary - "Cheddar", podľa syra, hoci nemá vôbec syrovú príchuť (skôr ide o farbu) a druhým je "Orange Bouquet".

 

ZELENÝ KARFIOL

Zelený karfiol je hybridom bieleho karfiolu a brokolice, niekedy ho prezývajú brokolicový kvet. Čo sa chuti týka, je mierne nasladlá a oveľa jemnejšia oproti bielemu karfiolu. Vďaka svojmu atypickému vzhľadu by bol vhodným adeptom nielen na varenie ale aj na dekoráciu. Môžete z neho pripraviť nákyp alebo polievku. Existujú dva typy - jeden je klasický v tvare bieleho karfiolu a druhý má špicatý tvar nazývaný Romanesco. Zelený karfiol má tri známe odrody: Alverda, Zelená bohyňa (Green Goddess) a Vorda. Romanesco pozná odrody Minaret a Veronica.

 

FIALOVÝ KARFIOL

Rastie nadivoko v Taliansku a svoju pigmentáciu získava od rovnakého antioxidantu antokyanín ako nachádzame v červenom víne alebo v červenej kapuste. Dočítala som sa, že jeho neprehliadnuteľná fialová farba reaguje na kyslosť, takže ak ho pokvapkáte napríklad citrónom – zmení svoju pôvodnú farbu na ružovú. Jeho odrodami sú Graffiti a Purpurový plášť (Purple Cape).

Určite sa pýtate čím sa odlišuje od obyčajného karfiolu (teda okrem farby samozrejme). V podstate v ničom, chutí  úplne rovnako ako ten biely. Bola by škoda, keby ste ho len vypražili... aj keď prvotné prekvapenie po rozkrojení by bolo v celku zaujímavé. Určite by si zaslúžil vyššiu poctu ako trojobal. Svoj účel by mohol splniť napríklad ako krémová polievka. Skúste z neho urobiť prílohu vo forme jemného pyré alebo hummus. Na internete som našla veľa zaujímavých receptov, skúste napríklad pinterest – tam sa to netradičnými receptami a nápadmi len tak hemží. 

Niky kiss