Detail článku všetko

TIKKA MASALA - ochutnávka orientálnej kuchyne

Jemne pikantná chuť, podmanivá aróma kari korenia a šťavnatá konzistencia - to všetko sú indície najznámejšieho indického kari TIKKA MASALA. Niektorí z nás možno ešte nemali možnosť okúsiť takéto orientálne jedlo a práve preto by som vám ho chcela predstaviť. Tikka masala sú kuracie kúsky naložené v paradajkovo-jogurtovej omáčke, ktorá je ochutená zmesou indického korenia. Toto jedlo sa zvykne podávať s ryžou. Je obľúbené nielen v Indii ale všade na celom svete, dokonca aj v končínách Británie. Miestni obyvatelia ho obľubujú do takej miery, že ho považujú za národné jedlo. Určite sa pýtate ako môže byť indické kari britským národným jedlom. Možno vás prekvapí fakt, že v skutočnosti tikka masala možno vôbec nepochádza z Indie.

TIKKA MASALA - ochutnávka orientálnej kuchyne

Základ tvoria kuracie kúsky TIKKA ktoré sú naložené v jogurtovej marináde a následné pečené v peci. Nájsť by sme ho mohli aj pod názvami tandoori, tikka alebo kebab. Ak by sme veľmi pátrali po jeho pôvode, tak by sme sa dostali až do začiatkov 16. storočia, do čias Moghulskej ríše. Práve táto ríša ovplyvnila severoidnickú kuchyňu a z tejto doby poznáme niekoľko obľúbených jedál. MASALA v hindčtine znamená zmes. So spojitosťou s jedlom by to znamenalo, že je jedlo korené, v korenenej zmesi alebo v korenenej omáčke. V pôvodnej indickej kuchyni by sme spojenie tikka masala určite nenašli.

V Británii si toto jedlo objednávajú pod skratkou CTM (chicken tikka masala). Ak sa tam vyberiete na výlet alebo dovolenku, tak nebuďte šokovaní keď natrafíte práve na túto skratku. wink

Ako však tento recept vôbec vznikol? S týmto receptom sa viaže úsmevná historka o jeho vzniku. Jedného dňa vstúpil do indickej reštaurácie nejaký pán. Dlho si prezeral jedálny lístok, no nakoniec si objednal kura tikka. Na jeho veľké prekvapenie dostal mäso, ktoré bolo podľa jeho gusta príliš suché a preto rozkázal kuchárovi, nech mu pripraví aj nejakú omáčku (ten kto pozná britskú kuchyňu vie, že mäso sa u nich zvykne podávať aj s omáčkou). Kuchár však nemal nič podobné pripravené, takže jedinou možnosťou bola improvizácia. Nakoniec pripravil omáčku z jogurtu, paradajok a zmesou korenín. Prelial ňou kurcie kúsky a zázrak bol na svete. Hosťovi náramne chutilo a pochvalami vôbec nešetril. Do tejto reštaurácie sa stále vracal aj so svojimi priateľmi a vždy si vypýtali to isté, TIKKA MASALA. Toto jedlo sa stalo veľmi obľúbeným a rozšírilo sa aj do Veľkej Británie.

Existuje mnoho historiek o jeho vzniku, ťažko však povedať, ktorá je pravdivá. Nikto vlastne nevie kedy a ako vzniklo tikka masala. Veľa krajín chcelo získať chránené označenie pôvodu receptu tikka masala, no bez úspechu. Príbeh totiž nebol stoprecentný. Je jasné, že sa pôvod jedál určuje ťažko.. O to viac, keď základ toho jedla tvorí iné jedlo, ktoré pochádza z Indie a je známe už niekoľko storočí. Tikka masala spustilo akúsi lavínu žiadanosti, pretože sa čoraz viac začali ozývať krajiny s domnením, že podobné recepty existovali už oveľa skôr. 

Na internete je mnoho receptov na kuracie tikka masala, no nikdy nenájdete 2 rovnaké. Každý si totiž recept upraví podľa svojej chuti a preto vznikli rôzne verzie. Hoci sa vo väčšine receptoch spomína paradajkovo-jogurtová omáčka, tak by sme sa možno vedeli dorpacovať k pôvodnému a originálnemu TIKKA MASALA. Nuž, asi jedinou 100% pravou surovinou v tomto recepte je len kuracie mäso.

My sme sa rozhdoli dať šancu nielen tomuto jedlu, no predovšetkým dať možnosť VÁM, našim hosťom, aby ste mohli ochutnať TIKKA MASALA v našom podaní a to už túto STREDU. Tešíme sa na Vás!

Niky kiss