Iný kraj, iný mrav: Aj takto sa oslavuje príchod Nového roka vo svete

Iný kraj, iný mrav: Aj takto sa oslavuje príchod Nového roka vo svete

Oslavy Nového roka patria k tým najväčším na svete. My sa síce držíme pomyslenej klasiky v podobe strieľajúceho šampanského a ohňostrojov, ale v niektorých kútoch sveta vedia ako ho osláviť oveľa originálnejšie. Ak sa rozhodnete tráviť Silvestra a Nový rok niekde v zahraničí, nebuďte prekvapení ak uvidíte lietať nábytok von oknom či hromadne bozkávajúcich sa ľudí.

10 vecí, ktoré máme na Vianociach najradšej

10 vecí, ktoré máme na Vianociach najradšej

Vianoce sú najočakávanejším dňom v roku. Tešíme sa na ne už s poriadnym predstihom - keď ešte poriadne neskončili tie tohtoročné, ale už sa tešíme na tie budúce. Nepoznám nikoho, kto by nemal rád Vianoce a preto si poďme pripomenúť, prečo sa na ne tak tešíme a čo na nich máme najradšej! Verím, že sa nájdete aspoň v jednom bode. Tak poďme na to..

Cviklové čipsy s rozmarínom

Cviklové čipsy s rozmarínom

Všetky čipsy, okrem tých zemiakových, sa šplhajú na oveľa vyššiu cenovú kategóriu a to len  vďaka tomu, že sú jednoducho INÉ. V rovnakej kvalite si ich môžete priraviť aj doma ZA PÁR CENTOV. Cvikla je milovanou, vyhľadávanou ale zároveň obávanou surovinou. Prečo obávanou? Pretože pripraviť pokrm z cvikly je celkom časovo náročné. Tým, že je cvikla celkom hutnou zeleninou, treba jej dopriať viac pozornosti pri jej príprave. Treba ju najprv uvariť, aby sa nám trochu poddala (tí, ktorí ju využívajú pomerne často vedia, že ju treba dať variť až kým zovrie voda - keby sme cviklu dali do studenej a nechali "prebublať", nepekne by navrchu popraskala a v strede by ešte ostala trvdá). Komu by napadlo upraviť ju do takej snack formy ako sú čipsy? 

Potraviny, ktoré stoja za povšimnutie

Potraviny, ktoré stoja za povšimnutie

Určite už horíte zvedavosťou o akých potravinách je reč. Dnes sa budeme venovať zelenine, ktorá má vysoké postavenie v rebríčku OBĽÚBENOSTI. Stále máme čo objavovať aj čo sa potravín týka. Vieme o potravinách, ktoré jednoducho poznáme, pretože s nimi pracujeme. Za touto hranicou sa ale nachádzajú ďalšie a ďalšie odrody. Konečne sa dostávame k bodu predstavenia tejto tajnej potraviny. KARFIOL. Stop, kým sa začnete čudovať „..Prečo práve on? Veď je taký jednotvárny... s ničím si ho nemožno pomýliť.“ Aj karfiol má svoje odrody a to rovno v ďalších 3 farbách.