Detail článku všetko

Počuli ste už o NEUROGASTRONÓMII?

Okrem atraktívnej vône jedla, ktorá nás vábi, aby sme sa doň zakusli – vnímame jedlo aj očami. Človek vníma jedlo veľmi intenzívne ale zároveň povrchne. „Toto predsa nemôže chutiť dobre, veď sa pozri ako to vyzerá..“ Budete sa síce čudovať, ale naozaj na človeka vplýva nielen estetika, vďaka ktorej jedlo hrá svoju rolu na tanieri (a že patrí k tým hlavným). Čo však ešte človeka dokáže ovplyvniť pri konzumácii pokrmov?

Počuli ste už o NEUROGASTRONÓMII?

FARBY

Aj ony zvyknú veľmi ovplyvniť naše zmysly, či už sa to týka farebnosti bytu alebo práve pokrmov. Tanier s jedlom, ktorý hrá všetkými farbami, pôsobí na človeka oveľa pozitívnejšie a príťažlivejšie - preto siahne radšej po tomto jedle. Príťažlivejšie jedlá zaraďuje náš mozog automaticky do priečinku „CHUTNÉ“. Ak v tejto chvíli krútite neveriacky hlavami, môžeme si urobiť menší test (ten si vyhodnotíte vy sami). Predstavte si, že by ste mali zjesť buď hnedé klasické párky alebo zelené, pričom by chutili úplne rovnako. Ktorým by ste dali prednosť? Na takých 98% by ste po zelených nesiahli z úplne jednoduchého dôvodu. Zelená farba by vo vás vyvolávala odpor dokonca by ste si vedeli predstavovať ich „pokazenú“ chuť.yes

Niektoré reštaurácie si vyberajú, v akej farbe sa budú niesť. Zvyčajne to nebýva náhoda, pretože človek vníma farby buď pozitívne alebo negatívne. Niektoré v nás evokujú energickosť, iné hnev. Vraví sa, že jedlom rastie chuť - tu však platí pravidlo "FARBOU rastie chuť". Napríklad červená a oranžová sú považované za úplnú chuťovú bombu. No nielen farebné steny vedia povzniesť naše chuťové zmysly nad všetko ostatné. Dokonca aj samotný tanier má čo-to do seba. Ak dostaneme jedlo na veľkom okrúhlom tanieri máme pocit, že sa naň oveľa viac jedla vmestí a preto máme tendenciu si jedlo neustále dokladať. Navyše keď sa nachádza na bielom obruse máme problém určiť kde končí tanier a kde začína obrus (takže si viac objednávame a viac zjeme) – zatiaľ čo kontrastné farby ho jasne naznačujú a jedáci ho vidia ako menší a preto menej skonzumujú. Takže ak chcete 1-2 kilečká zhodiť, skúste si naberať jedlo na malé taniere s hranatými okrajmi – vmestí sa naň rovnako veľa jedla a tanier bude pôsobiť oveľa plnšie.wink

Ovocie a dezerty chutia sladšie na bielom tanieri než na čiernom. Aspoň tak to tvrdia rôzne výskumy. 

Ak neobľubujete brokolicu, skúste ju dať na zelený tanier – ten by mal zaručene zvýšiť chuť. Vyhýbajte sa však modrým tanierom – tie zvyknú človeka odpudzovať. Modrá potláča chuť k jedlu, pretože jej výskyt v surovinách je veľmi vzácny a kvôli tomu nemáme automatickú chuť na niečo v tejto farbe. Modrá je symbolom pokoja a vyrovnanosti, preto aj jedlo budete jesť oveľa pomalšie. Vtedy stihne žalúdok zaregistrovať informáciu, že je plný a tak sa bude brániť prejedaniu sa. 

PRVÝ DOJEM

Všetko je to o vnímaní a vstrebávaní okolia, v ktorom si jedlo vychutnávame no niekedy dokážu aj maličkosti ovplyvniť to ako sa tam cítime. Veľmi dôležitý je prvý moment keď zbadáme jedlo, pretože na nás musí zapôsobiť. Ak prinesú na tanieri jedlo, ktoré pripomína umelecké dielo - budeme ho chcieť okamžite zjesť (teda ak vás skôr nepochytí chuť ho vyfotiť). Ak vám vaša polička prinesie prvý pokus s jedlom, ktorý síce vyzerá katastrofálne - nemusí to hneď znamenať, že je ZLÉ.

Naše podvedomie sa s nami dokáže pekne zahrávať, nemyslíte? 

 Niky kiss