Detail článku všetko

Domáca vegánska nutella z AVOKÁDA

Nutella. Možno je trochu zbytočné ju predstavovať,pretože asi každý z nás vie, že patrí k tým najznámejším a najchutnejším čokoládovým nátierkám vôbec. Niektorí ju milujú a na raňajky si nevedia už predstaviť nič iné. Iní by si ju radi dopriali, ale jej zloženie ich napomenie, aby odolali. A to nevravím kvôli nejakému kilečku na vyše, veď občas môžeme "zhrešiť" a navyše to nejakých 15 minút behania na bežiacom páse napraví.. No kvôli obsahu rôznych alergénov sa jej musia vyvarovať aj tí, ktorí by tiež chceli okúsiť trochu z tohto čokoládového neba. Rada by som vám posunula recept vhodný pre paleo stravovanie sa a tiež vegánov. Na jej prípravu vám postačí maximálne 10 minút! heart

Domáca vegánska nutella z AVOKÁDA

Výrazná zelená farba, ale o to menej výrazná chuť. Dajú sa z neho pripravovať šaláty, nátierky, alebo aj sladké dezerty. Reč je o AVOKÁDE, ktoré sa dá naozaj využiť na mnoho spôsobov. Je niekoľko hlavných dôvodov, prečo ho spomínam. Tým najväčším je fakt, že je hlavnou zložkou v našom recepte na zdravšiu nutellu. Využijeme jeho neutrálnu chuť, krémovú konzistenciu a bohatý obsah zdravých tukov. Po tejto sladkej pochúťka sa u vás doma len tak zapráši!

POTREBUJEME

  • 1 zrelé avokádo
  • 1/2 banánu
  • 2 PL (vrchovaté) práškového kakao (môžete pužiť aj karob)
  • 1 PL roztopeného kokosového oleja
  • 2 PL mandľového masla (alebo iného podľa chuti)
  • 4 PL medu (nahradiť ho môžete aj agáve alebo javorovým sirupom)
  • 1 ČL vanilkový extrakt alebo škorica 

POSTUP

Pozor, tento postup je ultra jednoduchý a zvládne ho ozaj každý. Všetky ingrediencie dáme do mixéra a dôkladne rozmixujeme, aby bola konzistenica hladká a zároveň hustá. Podávame s čerstvou vianočkou alebo chrumkavou hriankou. 

V chladničke by Vám mala vydržať 2-3 dni, no stavím sa, že sa po nej okamžite zapráši. Z uvedeného množstva si ju vychutnáte aj 12-15x. Dobrú chuť! 

TIP: Najlepšie urobíte, ak vzniknutú zmes premistnite do sklenenej uzatvárateľnej nádoby a uložíte na noc do chladničky. Vďaka tomu bude mať nutella tú správnu konzistenciu. wink

Niky kiss