Detail článku všetko

Našou tajnou ingredienciou je...

UMAMI podávame jedlá domácej kuchyne, ktoré sa snažíme poňať a pripraviť trochu netradičným spôsobom. Napríklad taký zapekaný karfiol, ktorý nám doma pripravovali naše mamy, ste u nás mohli okúsiť v trošku inom prevedení - s artičkokmi a sušenými paradajkami. Niektoré recepty sa snažíme pozmeniť a vytvoriť tak harmóniu chutí, inokedy stavíme na "klasiku".  Držíme sa jediného gastronomického zákona a tým je čerstvosťkvalita.

Našou tajnou ingredienciou je...

Ak pripočítame k týmto dvom veciam fantáziu, získame akúsi dimenziu neodolateľnosti, v ktorej sa chceme pohybovať denno-denne. Zostaviť menu na ďalší týždeň nie je až taká pohodička, obzvlášť keď musíme brať do úvahy jedlá, ktoré sme už dlho nepripravovali a mali veľký úspech. Taktiež musíme prihliadať na striedanie ročných období – napríklad v lete máme chuť na niečo „ľahšie“ naopak v zime uprednostňujeme sýtejšie jedlá. Vytvárame pestrú ponuku, ktorá má zaujať práve Vás – pretože my varíme pre Vás.  

Môžeme zahrnúť do tajnej ingrediencie aj fantáziu pri príprave jedál? Myslíme si, že fantázia je neoddeliteľnou súčasťou gastronomického života. Nesnažíme sa kopírovať jedlá ale vytvárať niečo vlastné. Keď pred Vás položí naša čašníčka tanier s jedlom a Vy skonštatujete – „Áno, presne toto je UMAMI“ - to je pre nás to pravé orechové. Pochvala od zákazníka je pre nás obrovskou odmenou.

Nesnažíme sa držať len slovenskej kuchyne, preto pridávame jedlá aj z iných kútov sveta. Najlepšie na tom všetkom je, že sa napríklad jediným sústom Rendang Sapi môžete nachvíľu preniesť do juhovýchodnej Ázie.

Nespočetne veľa krát sme sa stretli so zákazníkmi, ktorí od nás chceli vydolovať tajnú prísadu nášho dressingu, alebo receptúru paradajkovej polievky. A preto sme sa rozhodli, že Vám naše tajomstvo odhalíme. Našou tajnou ingredienciou pri príprave jedla je.... RADOSŤ pri jeho príprave a LÁSKA k remeslu, ktorému sa venujeme. Jedlo pripravené s radosťou a láskou chutí jednoducho inak. Za každým jedlom sa skrýva čas strávený jeho prípravou. Je to naša práca, ktorá nás navyše baví a to je základ.