TIKKA MASALA - ochutnávka orientálnej kuchyne

TIKKA MASALA - ochutnávka orientálnej kuchyne

Jemne pikantná chuť, podmanivá aróma kari korenia a šťavnatá konzistencia - to všetko sú indície najznámejšieho indického kari TIKKA MASALA. Niektorí z nás možno ešte nemali možnosť okúsiť takéto orientálne jedlo a práve preto by som vám ho chcela predstaviť. Tikka masala sú kuracie kúsky naložené v paradajkovo-jogurtovej omáčke, ktorá je ochutená zmesou indického korenia. Toto jedlo sa zvykne podávať s ryžou. Je obľúbené nielen v Indii ale všade na celom svete, dokonca aj v končínách Británie. Miestni obyvatelia ho obľubujú do takej miery, že ho považujú za národné jedlo. Určite sa pýtate ako môže byť indické kari britským národným jedlom. Možno vás prekvapí fakt, že v skutočnosti tikka masala možno vôbec nepochádza z Indie.

Domáca vegánska nutella z AVOKÁDA

Domáca vegánska nutella z AVOKÁDA

Nutella. Možno je trochu zbytočné ju predstavovať,pretože asi každý z nás vie, že patrí k tým najznámejším a najchutnejším čokoládovým nátierkám vôbec. Niektorí ju milujú a na raňajky si nevedia už predstaviť nič iné. Iní by si ju radi dopriali, ale jej zloženie ich napomenie, aby odolali. A to nevravím kvôli nejakému kilečku na vyše, veď občas môžeme "zhrešiť" a navyše to nejakých 15 minút behania na bežiacom páse napraví.. No kvôli obsahu rôznych alergénov sa jej musia vyvarovať aj tí, ktorí by tiež chceli okúsiť trochu z tohto čokoládového neba. Rada by som vám posunula recept vhodný pre paleo stravovanie sa a tiež vegánov. Na jej prípravu vám postačí maximálne 10 minút!

Kráľovná strukovín tak ako ju nepoznáte

Kráľovná strukovín tak ako ju nepoznáte

Lacná a zároveň bohatá. Na oko nenápadná, no skrýva sa v nej oveľa viac tajomstiev než si myslíte. Reč je o šošovici. Prečo píšem, že lacná a zároveň bohatá? Odpoveď je jednoduchá. Šošovica, strukovina plná energie, nás dokáže nielen raz zachrániť, keď potrebujeme navariť niečo chutné a výdatné. Navyše za lacný peniaz nám ponúka veľké množstvo potrebných látok. Aj naše mamy dobre vedeli, prečo jej treba venovať takú pozornosť v kuchyni.

Túto kuchynskú pomôcku môžete využiť aj úplne inak!

Túto kuchynskú pomôcku môžete využiť aj úplne inak!

Máme pre vás tip ako efektne a originálne využiť nepotrebné kuchynské pomôcky. Ich osud nemusí skončiť v odpadkovom koši, môžete si z nich vyrobiť niečo celkom nové. Napríklad z takej formy na pečenie muffinov sa môže stať aj takýto šikovný kvetináč do mini záhradky. Počasie v tomto období síce rastlinkám skôr nepraje, ale na to sme mysleli tiež. Táto krásna dekorácia totiž môže zdobiť aj interiér vášho domu či bytu! 

Tipy na jedlé misky, po ktorých sa len tak zapráši

Tipy na jedlé misky, po ktorých sa len tak zapráši

Priznajme si, že nikto z nás nemôže zaradiť umývanie riadu do svojich obľúbených činností. Najmä ak sa na vás v kuchynskom dreze usmieva nekonečná kopa mištičiek, pohárikov a tanierov po oslave či nejakej párty. Plastový alebo papierový riad môžete síce vyhodiť do koša a mať o starosť menej, ale s estetickosťou sa môžete akurát tak rozlúčiť. Nechcete predsa vyzerať ako zlí hostitelia, na ktorých budú hostia hádzať nevraživé pohľady a dajú vám to pekne pocítiť. Existuje však omnoho nápaditejší spôsob ako ušetriť nervy, prírodu a navyše upútať pozornosť hostí. Jedlé misky!